Dekoracje,  DIY,  Wielkanoc

Wielkanocne DIY – czyli przygotowania do świąt pełną parą

Tegoroczne święta będą zupełne inne od pozostałych… Większość z nas spędzi je w domowym zaciszu bez kontaktu z rodziną, czy znajomymi. Właśnie w tym momencie powinniśmy być w drodze do rodziców do Polski, oczywiście z wiadomych względów jesteśmy zmuszeni pozostać u siebie w Niemczech. A skoro święta u siebie- trzeba stworzyć chociażby namiastkę świątecznego nastroju. I domyślam się, iż wielu z Was ma już wszystkiego dość i ostatnie o czym myśli to dekoracje wielkanocne, ale może choć trochę uda mi się Was zainspirować, albo oderwać od codziennych zadań. Poniżej kilka moich propozycji 🙂

-> WIENIEC WIELKANOCNY – za wieniec zabrałam się już na samym początku, aby jak najszybciej mógł zawisnąć na drzwiach wejściowych. Baza w formie koła została wykonana z gałązek winorośli, które następnie dokładnie obwiązałam sztucznymi gałązkami eukaliptusa. Końcowa faza polegała na przyczepieniu kwiatów oraz jajek za pomocą kleju na gorąco.

-> PISANKI INACZEJ – w tym roku postawiłam na jajka rustykalne. Z zeszłego roku zostały jeszcze jajeczka plastikowe, które obkleiłam taśmą dwustronną i następnie owinęłam całość ekosznurkiem. Zarówno początek jak i koniec sznurka warto delikatnie podkleić klejem na gorąco. Poźniej zostaje już tylko naprzyjemniejsza część, a więc dekoracja. Świetnie sprawdzą się tutaj delikatne koronki, ale równie dobrze możecie wykorzystać to, co macie u siebie w domu: kolorowe wstążeczki, tasiemki, kwiaty, guziczki, czy cekiny… Tak wiele możliwości 🙂 Ja wykorzystałam koronkę, kwiaty z papieru i foamiranu.

Super sprawdzą się też zwykłe jajka (już ugotowane) z domalowanymi buźkami 🙂

> KRÓLICZE SERWETKI – bardzo proste i szybkie w wykonaniu, będą miłym akcentem dekoracyjnym na talerzu 🙂

Ja swoje wykonałam z serwetek papierowych i tutaj moja rada- najlepiej, aby były one jak najcieńsze. Jeśli wasza serwetka ma kilka warstw- pozostawcie tylko jedną z nich, wtedy o wiele łatwiej będzie wszystko zagiąć. Kluczowym momentem jest końcowy etap połączenia całości, jeśli króliczek nie będzie chciał pozostać w porządanej przez Was formie- możecie złączyć oba końce za pomocą zszywacza.

-> WIOSNA NA STOLE – skoro Wielkanoc to i wiosna, skoro wiosna – na stole muszą pojawić się kwiaty 🙂 Dla mnie idealne są tulipany, najbardziej lubię te w jasnych kolorach. Do tego oczywiście cudownie zielona i pachnąca rzeżucha!

Nie może również zabraknąć typowo wielkanocnych elementów, mogą to być figurki zajączków, kurczaczków, czy po prostu jajek w różnych formach.

Lubię eksperymentować, dlatego też bardzo często łączę różne kolory zastawy stołowej, również same elementy pozornie „nie od pary”. Połączyłam 3 zestawy: duże, białe talerze (jeszcze z czasów kawalerskich mojego męża), mniejsze, wypalane na niebiesko-szaro talerzyki z Ikei oraz miseczki w paski z Kika w trzech odcieniach: czarnym, błękitnym i granatowym. Myślę, że wyszła całkiem ciekawa kompozycja 🙂

Już jutro na kanale pojawi się filmik z dekorowania stołu. Serdecznie zapraszam! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *