Christmas,  Dekoracje,  DIY,  Uncategorized

Naturalny stroik adwentowy – zrób to sam!

Uwielbiam święta! Nic na to nie poradzę, że kocham ten czas, dlatego z dekoracjami świątecznymi zaczynam zawsze dość wcześnie. Ten rok dla każdego z nas jest ciężki, większość czasu spędzamy w domu, więc myślę, że warto uprzejmnić sobie ten szczególny czas. Zaczął się adwent, czas odliczania i oczekiwania, a więc to idealny moment na pokazanie Wam stroika adwentowego 🙂

W tym roku postawiłam na naturalne dekoracje świąteczne i w tym stylu powstał też świecznik na nasz stół. Poniżej kilka zdjęć z etapami jego wykonania.

Jeśli również jak ja postawice na żywe gałązki – wtedy konieczna będzie gąbka florystyczna w kolorze zielonym. Warto ją namoczyć już dzień wcześniej, aby ze spokojem mogła wpić całą wodę, która następnie będzie zasilać nasze gałązki. Drewniany stojak na świece zakupiłam w Kiku, wyłożyłam go dokładnie folią, aby nic nie przesiąknęło, a następnie wypełniłam go dokładnie gąbką florystyczną.

Gdy ten etap mamy już za sobą pozostaje najprzyjemniejsza część – utykanie gałązek i dekorowanie 🙂 Polecam z każdej końcówki gałązki pozbyć się igieł i delikatnie ją zaoszczyć, aby całość lepiej sie trzymała w gąbce. Wybrałam białe świece, które przewiązałam kilka razy sznurkiem jutowym, a na środku przykleiłam klejem na gorąco wycięte wcześniej kółeczka z cyferkami 1-4.

Świece umieściłam w odpowiednim miejscu i zaczęłam dalsze dekorowanie. Postawiłam na lekko zabielane szyszki, ususzone plastry pomarańczy i limonki, drewniane gwiazdki oraz białe styropianowe kuleczki.

Na sam koniec całość delikatnie spryskałam sztucznym śniegiem, efekt końcowy na zdjęciach poniżej 🙂

Tegoroczny naturalny stroik adwentowy z wykorzystaniem żywych gałązek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *